22. 2. 2020 / 8:00 - 15:30

Turnaj v curlingu na veselském kluzišti u Panského dvora

Jedná se o sport pro všechny věkové kategorie, jehož první zmínky sahají do 16. století ve Skotsku. Cílem hry je poslat "kámen", v našem případě to mohou být i jiné předměty, co nejblíže středovému kruhu v terči.
Pokud chcete založit tým, neváhejte nám napsat do zpráv - na věku nezáleží. Jelikož nejsme na olympiádě, a naše parametry hřiště samozřejmě nesplňují podmínky pro regulérní curling, pravidla i délku dráhy přizpůsobíme. Cílem našeho curlingu je prožít příjemné odpoledne mezi lidmi a zasportovat si tak trochu jinak - fantazii kamenům se meze nekladou :)
_________________________________________________
Pravidla:
- každý tým může disponovat počtem 7 hráčů - minimum jsou 4 hráči (3 vrhači, 2 zametači, 1 skip - navigátor stojící v kruhu na konci dráhy, 1 náhradník)
- funkce jednotlivých členů se můžou mezi zápasy střídat, ne však v průběhu hry
- tým disponuje počtem 9 kamenů - každý vrhač má tři kameny
- tým si sežene své vlastní kameny
- rozměr do průměru 30cm (metrový lavor se opravdu nepočítá)
- každý kámen musí mít ručku - tak aby ručka nezavazela případným srážkám kamenů - na tu uvážeme barevné mašle aby se rozpoznaly týmy
- doporučujeme kámen s co nejhladším povrchem bez spodní hrany
- zametači můžou před kamenem plochu čistit, stejně tak hrnout spět sníh, který se nachází v jejich dráze - pouze však před územím s kruhy
- zametač nesmí vstoupit do vedlejší dráhy
- zametač se nesmí dotknout žádného z kamenů - trestný bod
BODOVÁNÍ A PRAVIDLA BUDOU UPŘESNĚNA NA MÍSTĚ.

REGISTRACE: do zpráv na Fb, nebo tel.: 777092087, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

STARTOVNÉ: 150 Kč/osoba
V ceně je pronájem ledu, menší občerstvení ve stánku a odměny pro vítěze.